Band

دسته بندی ها:

دسته بندی ها

آموزش بدنسازی

آموزش بدنسازی

تعداد ویدئوها: 41

آموزش دفاع شخصی مردان

آموزش دفاع شخصی مردان

تعداد ویدئوها: 45

دانستن فنونی برای حراست از سلامتی یا اموال خود یا دیگری، در زندگی های شهری و شلوغ این روزها، لازم و ضروری است. دفاع شخصی یا دفاع از خود، در اغلب نظام های حقوقی، از جمله ایران، به عنوان حقی مشروع برای استفاده از زور جهت دفع خطر، به رسمیت شناخته می شود. آموزش دفاع شخصی در سراسر جهان رواج دارد و بسیاری از مدرسان هنرهای رزمی اقدام به آموزش این تکنیک می کنند. این مجموعه، شما را با فنون و تکنیک های دفاع شخصی، تا حد خوبی آشنا می کند.

آموزش کاراته

آموزش کاراته

تعداد ویدئوها: 62

کاراته نوعی هنر رزمی متعلق به جزایر ریوکیو است، جایی‌که امروز در اوکیناوای ژاپن قرار دارد. این رشته از ترکیب روش‌های جنگی بومی و محلی این منطقه معروف به ته (معنی تحت‌اللفظی: دست) با هنرهای رزمی چینی که در ژاپن به کنپو معروف است، پدید آمده‌است. در این سرویس با ما همراه شوید تا قدم به قدم مهارت‌های ورزش رزمی «کاراته» را در قالب مجموعه‌ای از ویدئوها آموزش ببینید. کاراته یک هنر رزمی مبتنی بر ضربه زدن است که از ضربات مشت، لگد، زانو، آرنج و تکنیک‌های دست باز مانند دست چاقویی تشکیل می‌شود. هنرجویان این رشته نیز «کاراته‌کا» نامیده می‌شوند.

آموزش کیوشو

آموزش کیوشو

تعداد ویدئوها: 46

اگر به ورزش‌های رزمی علاقه‌مندید در این سرویس با ما همراه شوید. از طریق این مجموعه ویدئو شما با «کیوشو» که یکی از حرفه‌ای‌ترین سبک‌های دفاع شخصی است، آشنا خواهید شد. کیوشو عبارت است از علم بررسی نقاط حیاتی بدن انسان که به نقاط مرگ‌آور نیز شهرت دارند. کیوشو در حقیقت علم وارد کردن ضربه اصولی به این نقاط است که نیازمند دانش و آگاهی پیرامون علم فیزیولوژی یا اندام‌شناسی و نیز آگاهی علمی و عملی هنر رزم است.

آموزش کیک بوکسینگ

آموزش کیک بوکسینگ

تعداد ویدئوها: 50

در این سرویس با ورزش ترکیبی رزمی کیک بوکسینگ آشنا می‌شوید. در کیک بوکسینگ بیشترین ضربات از طریق دست و پا وارد می‌شوند؛ ضربات پا در این ورزش مانند ورزشهای رزمی و ضربات دست مانند ورزش بوکس هستند. با رویکرد آکادمیک این سرویس شما می‌توانید با خوبی با کیک بوکسینگ آشنا شوید.

آموزش آیکیدو

آموزش آیکیدو

تعداد ویدئوها: 47

در این سرویس شما با هنر رزمی شرقی آیکیدو آشنا می‌شوید. واژه ترکیبی آیکیدو به معنای هماهنگی روح و روان است و این هنر ژاپنی مانند سایر هنرهای رزمی مشرق زمین بر قوای روحی افراد نیز تاکید دارد. با این سرویس شما می‌توانید به تسلط خوبی بر آیکیدو دست یابید و از مزایای جسمانی و روحانی تسلط بر هنری رزمی بهره ببرید.

آموزش شطرنج

آموزش شطرنج

تعداد ویدئوها: 127

در دوره ویدیویی «آموزش شطرنج» به معرفی این رشته مهیج و استادان بزرگ و برجسته آن در طول تاریخ خواهیم پرداخت. شطرنج به طور کلی یک بازی فکری دونفره است که در آن هر دو بازیکن توسط 32 مهره بر روی یک صفحه متشکل از 64 خانه سیاه و سفید به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. این بازی مهیج از پیشینه‌ای طولانی مدت برخوردار بوده و تاریخچه اولیه آن به سده ششم میلادی و سرزمین باستانی هندوستان باز می‌گردد. با گذشت زمان بازی شطرنج دستخوش تغییر و تحولاتی گشت و با سیر تکاملی آن مکاتب متعددی همچون شطرنج رمانتیک، مدرن، هیپر مدرن، دینامیک و... پدید آمدند. در قرن نوزدهم و بیستم میلادی بود که بازی شطرنج به شدت مورد استقبال علاقه‌مندان قرار گرفت و به دنبال آن بسیاری از نوابغ این رشته نیز سبک‌های جدید و پرکاربردی را ارائه نمودند. از میان استادان بزرگ شطرنج دنیا در این دوره می‌توان به ویلهلم اشتاینیتس، اِمانوئل لاسکر، کاپابلانکا، الکساندر آلخین و... اشاره کرد. ویلهلم اشتاینیتس؛ پایه گذار شطرنج پوزیسیونی و علمی به عنوان نخستین قهرمان شطرنج جهان شناخته می‌شود. در اوایل قرن بیستم با تشکیل فدراسیون جهانی شطرنج ""FIDE"" توجهات بیشتری به این بازی شد و به مرور زمان تورنمنت‌های مختلفی در سطح جهان برگزار گردید. بازی شطرنج با استفاده از مهره‌های متعدد و با بهره گیری از نوع حرکت خاص هر مهره دارای تاکتیک‌های بسیار گسترده‌ای در حین بازی می‌باشد که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان از تاکتیک‌ آچمز، ترفیع پیاده، چنگال اسب، مات مختنق و... نام برد. در کشور عزیزمان ایران نیز این رشته جذاب مورد توجه بسیاری از علاقه‌مندان بوده و استادان بزرگی را به جامعه جهانی معرفی کرده است. احسان قائم مقامی نخستین ایرانی بود که موفق به کسب عنوان استاد بزرگ شطرنج از سوی فدراسیون جهانی شد و همچنین افتخاراتی را به ارمغان آورد. وی علاوه بر این در سال 2011 در یک رقابت سیمولتانه با 604 نفر به رقابت پرداخت و از این تعداد با 580 پیروزی، 16 تساوی و 8 باخت رکورد قابل توجهی را در کتاب گینس ثبت نمود. با ما همراه باشید.